Gemer Jazz Fest – HLAVNÝ PROGRAM:

8.6.2024 o 19.00hod. – Mestské divadlo ACTORES Rožňava

Mestské divadlo ACTORES a Mesto Rožňava uvádzajú  6. ročník medzinárodného džezového festivalu „GEMER JAZZ FEST“ . Festival sa koná na doskách Mestského divadla ACTORES v Rožňave. Snahou divadla  je priblížiť a sprístupniť džez tej najlepšej kvality počas jednodňového sviatku hudobného umenia, ktorý spája hudobníkov zo Slovenska a zo zahraničia na jednom mieste. 

PROGRAM FESTIVALU

LUKÁŠ ORAVEC ORCHESTRA  – BIG BAND

Lukáš Oravec je slovenský jazzový trumpetista a skladateľ a producent. Získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydal debutový album, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku.

 V štrnásťčlennom zoskupení účinkujú poprední hudobníci z Česka, Slovenska, Nemecka, Maďarska a USA. Významným skladateľským vkladom prispieva do repertoáru sám kapelník, dôležitou postavou big bandu je tiež kontrabasista Pavel Klimashevski, ktorý sa ujal zároveň pozície dirigenta.

 

Orbán György (HU), Soso Lakatos Sándor (HU), Arpád Farkaš (SK), Peter Stolárik (SK)

 

HRDZA a Lucia Gibarti

Tvorba skupiny je ovplyvnená slovenskou ľudovou hudbou, rockovým žánrom, ale tiež exotickejšími motívmi. Skupina Hrdza kedysi bodovala na českých festivaloch, dnes má na konte videoklipy s miliónmi vzhliadnutí a úspechy v zahraničných rebríčkoch world music.

Hlavný partner:

Festival z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA

Partneri festivalu:

Spoločnosť  ESSITY a Mesto Rožňava

Mediálni partneri:

Mestské televízne štúdio RVTV

Webový portál roznava24 a Predpredaj.sk

Asociácia kultúrnych inštitúcií Slovenska

Rožňavské noviny

Festival sa koná v roku, kedy je pre kultúrno-osvetovú činnosť na Slovensku mimoriadny a jedinečný. Je rokom, v ktorom si výrazná väčšina regionálnych a mestských kultúrnych inštitúcií, ako i Národné osvetové centrum v Bratislave pripomína 70. výročie svojho založenia. Počas doby existencie dokázali kultúrne inštitúcie svoje spoločenské opodstatnenie a stali sa piliermi profesionálnej i neprofesionálnej kultúry na Slovensku

DRAMATURGIA: Arpád Farkaš, Róbert Kobezda

PRODUKCIA: Róbert Kobezda a Mestské divadlo ACTORES Rožňava

GRAFIKA: Dávid Gore

ZVUK: Tolfi Sound

SVETLÁ: Martin Mihok

STAVBA SCÉNY: Martin Mihok a Attila Bocsárszky

TEASER: Branislav Gonos, RVTV

FOTO: Ivan Kanala

Tlač: JUST PRINT, GRAFDEKOR

Vstupné na festival:

  • 20€ 
  • 23€ 
  •