ZÁHADNÁ SKRIŇA KÚZELNÍKA PIŇA – PREMIÉRA V DIVADLE

Mestské divadlo ACTORES vo svojej 30.jubilejnej sezóne uvedie premiéru rozprávky Tatiany Masníkovej ZÁHADNÁ SKRIŇA KÚZELNÍKA PIŇA.

Výpravný rozprávkový príbeh ponára deti do čarodejného sveta, záhad, kúziel a divadelných trikov, kde je všetko možné. Príbeh plný fantázie a bláznivých kúskov či nápadov ožíva vo chvíli, keď Leila príde navštíviť svojho osamoteného a zatrpknutého strýka RICHARDA.

Sklamaný a urazený Richard už dva roky sedí v kresle a na protest proti celému svetu nikomu dvere neotvára. Avšak neúnavné zvonenie na vchodové dvere jeho domu ho prinútilo ich Leile otvoriť. Všetky trampoty a zápletky začínajú vo chvíli, keď Poslíček doručí kuriozity uložené do prastarého kusu nábytku – skrine.

Posolstvo je určené deťom a tým dospelým, ktorí zabudli na svojho príbuzného a nechali ho izolovať sa od sveta. Magická rozprávka o láske k blížnemu je zároveň príbehom o rodiacom sa priateľstve. Detskému divákovi od 3 do desať rokov chceme ponúknuť príležitosť otvoriť svoju predstavivosť svetom mágie a tajomstva, identifikovať emócie a riešiť vnútorný konflikt, ktorý sa spája s neporozumením, či trpezlivosťou alebo aj odvahou.

I. PREMIÉRA: 16.12.2023 o 15.00hod.

II. PREMIÉRA: 28.1.2024 o 15.00hod.

Réžia a kostýmy: Tatiana Masníková

Dramaturgia: Peter Kamenský

Hudba: Petra Bangóová

OSOBY A OBSADENIE:

STRÝKO RICHARD: Attila Bocsárszky

LEILA (jeho neter) Viktória Gáspárová

KÚZELNÍK PIŇO: Peter Kamenský

POSLÍČEK:  Róbert Kobezda

Z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA.

Hlavný partner: ESSITY s.r.o.